BTC / USD
48,679.31
1.61%
(+772.06)
ETH / USD
4,125.31
3.31%
(+132.13)
XRP / USD
0.80
1.05%
(+0.01)
LTC / USD
153.79
1.4%
(-2.19)
EOS / USD
2.97
2.53%
(-0.08)
BCH / USD
452.11
1.99%
(-9.16)
ADA / USD
1.34
3.79%
(-0.05)
XLM / USD
0.27
5.16%
(-0.01)
NEO / USD
28.15
1.82%
(-0.52)
XEM / USD
0.13
1.33%
(-0)
DASH / USD
131.53
4.72%
(-6.52)
USDT / USD
1.00
0%
(0)
BNB / USD
554.14
0.35%
(-1.93)
QTUM / USD
10.07
7.45%
(-0.81)
XVG / USD
0.02
3.47%
(-0)
ONT / USD
0.73
5.15%
(-0.04)
ZEC / USD
181.19
5.81%
(+9.95)
STEEM / USD
0.46
3.28%
(-0.02)

Fales Akustik Çözümler ile ofislerde iş verimliliği arttı

16

Akustik çözümler ile çoklu çalışma alanlarında ya da ortak alanlarda oluşan gürültüyü engelleyici sistem ile birlikte çalışanların rahat çalışabilmesi ve yaptıkları işten verim alabilmeleri sağlanıyor. A sınıfı ses yutumu özelliği ile Fales Akustik Çözümler, ortamı daha fazla ses açısından sterilize ederek toplu alan çalışanlarına hem psikolojik hem de fiziki rahatlık sağlıyor.

Pandemi nedeniyle evde çalışma sürecinde en büyük sorunu mutlaka ‘gürültü’ oluşturdu. Hibrit ofise geçiş özellikle ofiste sağlanan gizlilik kuralları ve akustik yalıtımlı çalışma düzeni için gerekli. Ofislerin ve çağrı merkezlerinin KVKK mevzuatı gereğince zorunlu olarak veri gizliliğini koruyacak şekilde tasarlanması ve mahremiyeti sağlayarak çalışma düzenlerine devam etmeleri önemli. Ofisin en büyük gürültü kaynakları; konuşkan iş arkadaşları, çalan telefonlar ve mekanik cihazlar, buzdolapları, kahve makineleri ve yazıcılardır. Fales Akustik çözümleri gürültü kaynaklarını ses emici yüzeyler ve uygun akustik bariyerlerle kaplayarak ofis akustiğini kontrol altına alır. 

Ses enerjisi frekanslarını düzenleyen tasarımlar ön plana çıkıyor

Ofiste ortamlar bir dizi görev ve aktivite sağlamak, iletişim kurmak, eğitmek, bilgi paylaşmak sosyalleşmek adına kurulur. Her fonksiyon kendi akustik gereksinimlerine sahip olacak şekilde tasarlanmalıdır. Ofiste gürültü rahatsız edici olabilir ve iş yerindeki stresin en önemli nedenlerinden biridir. Ofisteki bazı gürültülere alışkın olunabilir, bu yüzden rahatsız edici değil ve personel bu arka plan gürültüsüne uyuyor ve bu durumdan daha rahatsız oluyor.

İnsanların konuşmaya karşılık gelen ses enerjisi frekanslarına odaklanmaya ayarlanmış olduklarına dikkat çeken Fales Akustik Çözümler Marka Yöneticisi Gülden Şenolan, “Bu nedenle sesli iletişimin gürültüsü normalde özellikle açık alanlardaki personelin karşılaştığı en büyük konudur. Dikkat dağıtıcı gürültü ofis içindeki çalışanların memnuniyetsizliğini yaratır ve bu da strese, düşük motivasyona ve performansın düşmesine neden olabilir. Bu sorunların çözülmesine yardımcı olmak Fales Akustik Çözümler’in motivasyonumuzdur. İşyerinde çalışanın moralinin artırılması, çalışanın işe adaptasyonunun maksimum düzeyde olması ve verimliliği artırarak her zaman finansal çizgiyi iyileştirmeye yardımcı olmak için ‘ofis akustiği’ konusunda deneyime sahip bir ‘Akustik Danışman’ olarak ofisleri tasarlıyoruz” dedi.

Ofis tasarımında ‘ses ölçümü’ ile ilerlemek kilit nokta!

Fales Akustik Çözümler olarak çalışma alanlarında sessizliği sağlayarak daha verimli çalışmayı sağladıklarını belirten Fales Akustik Çözümler Marka Yöneticisi Gülden Şenolan, “Verimliliği maksimum seviyeye çıkartırken aynı zamanda da istenmeyen seslerden kaynaklı rahatsızlığı azaltmayı hedefliyoruz. Akustik çözümleri ile Fales mahremiyeti sağlamak üzere tercih ediliyor. Gizlilik eksikliği ve mahremiyet eksikliği çağımızın en önemli konularından biri. Özellikle ‘Akustik gizlilik’ yani konuşma gizliliği ve Görsel gizlilik yani verilerin bir ikinci kişi tarafından görünmemesi mevzuata bağlandı. Mahremiyet eksikliği ile ilgili sorunların tamamen açık plan ofislerle bağlantılı olduğunu düşünmek ters etki yapar. Gerçek şu ki, kabinlerde çalışan çalışanlar bile konuşma gizliliğinden memnun olmadıklarını bildirirken, görsel mahremiyeti ve akustik gizliliği sağlamak üzere Bu nedenle, gizlilik şikayetlerini gidermek için bir çözüm ararken, tek bir çözüm her iki sorunu da otomatik olarak çözmeyeceğinden gizliliğin tüm yönlerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. İster görsel ister akustik gizlilik arıyorsanız, aşağıda sizin için farklı çözümler topladık. Özel bir arama veya toplantı için, Fales akustik ürünleri ile oluşturulan odalar veya Fales mahremiyet kabinleri gibi çalışana tüm gizlilik koşullarını sağlayan alan çözümleri tercih edebilirler. Bağımsız elemanları da düşünebilirler. Örneğin alanları bölmek ve belirli bölgeler arasında ses aktarımını azaltmak için oda bölücüler veya masa bölmeleri de Fales ürünleri ile sağlanabiliyor” dedi.

Ofiste her yerde ‘yıkıcı gürültü’ oluşabilir!

Ofiste telefonlar, iş arkadaşlarından gelen konuşmalar, yazıcılardan ve diğer ofis hizmetlerinden gelen gürültü tüm konsantrasyonu etkiler. Çalışanlar için özellikle dikkat dağıtıcı olmalarına ve düşük üretkenliğe katkıda bulunmalarına rağmen, ofis yaşamının ayrılmaz bir parçasıdırlar. Çalışmalar, çalışan bir ofis çalışanının en hayati özelliklerinden ikisinin, okuduğunu anlama ve hafızanın, çevresel gürültüye en duyarlı olan özellikler olduğunu göstermiştir.

Maxwell araştırmaları, gürültünün ofis çalışanlarının motivasyonunu azalttığını ve çalışanların ve kuruluşların hızla değişen bir ekonomide rekabet etmesinin beklendiği iş yerlerinde ciddi sonuçlara yol açabileceğini gösteriyor.

Modern ofislerde genellikle bölmeler ve bölmeler yoktur ve bu da çalışanları yakınlardaki konuşmalara maruz bırakır. Ne yazık ki, konuşmaların özellikle çalışanlar için dikkat dağıtıcı olduğu ve konsantre olma becerisine zarar verdiği görülmüştür: yakınlarda yalnızca bir sohbete maruz kalan çalışanların, yüzde 66’ya kadar daha az üretken hale getirdiği gösterilmiştir.

Modern çağın ofislerinde ‘Gürültü Sağlığı’na dikkat ediliyor

Akustiği zayıf olan ofisler, gürültüyü azaltmak yerine daha da şiddetlendirir. Yüksek gürültü seviyelerine uzun süre maruz kalmak vücudumuzda stres tepkilerini tetikleyebilir. ‘Gürültü Sağlığı’nda yayınlanan bir araştırma, trafik gürültüsü kadar yüksek gürültüye maruz kalan bireylerin, vücudumuzdaki stres hormonu olan kortizol seviyelerinde keskin bir artış yaşadığını gösterdi.

Çalışan sağlığı için, ses emici yüzeylerin uygun akustik bariyerlerle birlikte tanıtılması ve stratejik konumu, personel için maksimum konfor yaratan ve iyi bir üretkenlik sağlayabilen bir ortamın sağlanmasına katkıda bulunacaktır. Hangi tür ofis alanında olursanız olun; açık plan, özel ofis, toplantı odası veya AV/VC süiti, akustik konfor, konuşma anlaşılırlığı ve konuşma gizliliği için ön koşullar aynıdır.

Yüzde 100 geri dönüşümlü pet malzemeden üretiliyor

Fales Akustik Çözümler ürünleri form çeşitliliği ile kullanılacak alanda alıcının taleplerine yönelik şekillenebilen ürünler olaral yüzde 100 geri dönüşümlü pet malzemeden üretilmekte. Ürünler keçe malzemesi kullanılarak farklı renk ve boyutlarda üretiliyor. Doğaya elverişli olan keçe malzemesi yanmazlık açısından da güvenli bir şekilde kullanım sağlıyor. Aynı zamanda hijyenik, kolay temizlenen bu ürünler kullanıcı için maksimum fayda sağlıyor.

Fales markası, ürünlerini alıcı ile buluştururken önce konumlandırılacak alanı ziyaret edip ihtiyaçları belirliyor. Daha sonra gerekli planlamaları yaparak akustik alan ölçümleri yapıyor. Ölçümlerden sonra gerekliliğe ve yeterliliğe uygun olarak akustik keçe ürün seçimi yapıyor. Konumlandırıldığı alana göre farklı ses yutumu faaliyetinde bulunan bu ürünler kullanıldığı alanlarda gürültüden uzak konforlu çalışma zamanı sunuyor. Böylece ofis çalışanları çalışma alanlarında daha rahat çalışıp işlerine daha kolay yoğunlaşabiliyor.

Fales ürünlerinin diğer bir artısı ‘geri dönüşümlü çevreci malzeme’ ve düşük enerji tüketimi ile üretilmeleri. Ham madde üretim aşamasında ürünlerin içerisinde kimyasal bağdaşlaştırıcılar kullanılmamakta.  ‘Sürdürülebilir çevre dostu üretim” anlayışı ile üretim yapmakta olan Fales Akustik çözümler, en başından itibaren bir alanın tasarım sürecinin bir parçası olmalı ve hem tasarım hem de akustik perspektiften en iyi sonucu elde etmek için dahil olan tüm ekipler arasında yakın işbirliğini gerektirmekte.. Fales mimari ekibi tarafından pencerelerin, duvarların, tavanların ve zeminlerin yalıtımı ele alınır. Fales akustik çözüm ürünleri ile seslerin iletimini düzelterek odada sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulur. Akustiği konumlandırıldığı alanda sağlayan ve konforlu bir çalışma alanı sağlayan Fales Akustik Çözümler üç farklı kullanım şekli ile tasarımı sizlerle buluşturuyor. Ofis akustiği sağlamak için konumlandırıldığı yerlerde akustik tavan, akustik panel ve akustik duvar çözümlemeler yapıyor. Masa arası seperasyon olarak kullanılan bu akustik ürünler çalışma masalarında kişi gizliliğini sağlayarak kişilerin kendi alanlarının oluşmasına yardımcı oluyor.

Tüm sürece hakim en iyi çözüm ortağı

Seslerin birbirine karışmasını engelleyip daha iyi bir iletişim sağlamak amacı ile yola çıkan Fales Akustik Çözümleri, markalar ile birebir iletişimde olarak marka süreçlerine en başından hakim oluyor. Gelen müşterilerine samimiyetle yaklaşarak aynı zamanda da onların sorunlarına en iyi çözüm ortağı olurken, gerekli akustik çözümleme için en baştan akustiğin düzenleneceği mekana gidip ölçüm yapıyor. Bu ölçüm sonrasında gerekli olan akustik, müşteri ile konuşulup kararlaştırılıyor. Üretim aşamasından ürünün montajına kadar her bir süreç ile büyük bir içtenlikle ilgilenen Fales Akustik Çözümler; ürün teslimatından sonra bile müşterinin ihtiyaçlarını karşılayarak oluşabilecek herhangi bir sorunda bile onların yanında oluyor.

Fales Akustik Çözümleri ile tanışmak, farklı form ve renklerdeki ürünlerini daha detaylı görmek, deneyimlemek için İstanbul Levent’te bulunan Ofiste Her Şey: Deneyim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.