İmamoğlu, semt pazarlarını ziyaret  etti

İmamoğlu, semt pazarlarını ziyaret etti

Vakıf Katılım

Ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bizim meydanlarımızda artık ailelerle buluşuyoruz. Hem hanımefendiler hem beyefendiler, sevgili anneler, sevgili teyzeler, güzel çocuklarımız var, bebeklerimiz var ve gençlerimiz var. Kısacası ailece bir aradayız. Hiçbir zaman, ‘Bize oy vermezseniz, gününüzü görürsünüz kimseye’ demedik. Şükürler olsun. Biz meseleyi, ‘sadece oy veren, vermeyen’ meselesine asla indirgemedik. Bunu da yapmayacağız. Zaten açık söyleyeyim; ben Ekrem İmamoğlu olarak, böyle bir ayrımcılığı yapamam ki” dedi.

“Esas meseleleri ıskalıyoruz”

İmamoğlu, “Esas meseleleri ıskalıyoruz” diyerek, “Bugün en fazla aklıma gelen şey, emeklilerle ilgili sıkıntılar. Emekli kim? Emekli benim babam, amcam, teyzem, buradaki sevgili büyüklerimiz, teyzelerimiz, amcalarımız, ablalarımız, abilerimiz. Emekli kim? Onlar. Peki onlar ne yaptı? Farklı alanlarda ülkesine, milletine hizmet etti. Farklı alanlarda, helalinden ekmeğini evine getirip, çoluğunu çocuğunu yetiştirdi” açıklamasında bulundu.

“Bizi belki yıldırmaya çalıştılar; ama yıldıramazlar”

“Bizi belki yıldırmaya çalıştılar; ama yıldıramazlar” diye konuşan İmamoğlu, “Hiç umursamadık, işimize baktık. ‘Bu senin işin değil’ dediler; işimiz kabul ettik, yaptık. Yine, ‘Kimin parasını kime veriyorsun’ dediler. ‘Milletin parasını millete veriyoruz’ dedik, verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Bakın, bizi belki yıldırmaya çalıştılar; ama yıldıramazlar. Bu kardeşiniz yılmaz. Bu kardeşiniz, bu hemşeriniz kararlı, kararlı. Akılcı ve kararlı; sizi mahcup etmeyecek” ifadelerini kullandı.

  Hibya Haber Ajansı