İstanbul 2124 Game Jam: İstanbul'un geleceğini birlikte hayal ediyoruz

İstanbul 2124 Game Jam: İstanbul'un geleceğini birlikte hayal ediyoruz

Vakıf Katılım

Bu heyecan verici etkinlik, öğrencilerin ve oyun geliştiricilerin, İstanbul'u 2124 yılında nasıl hayal ettiklerini göstermeleri için benzersiz bir platform sağlıyor. StartGate Maslak’ta gerçekleşecek olan Game Jam, 24-26 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenecek ve katılımcılar, The Sandbox metaverse dünyasında İstanbul’un tarihini, sokaklarını, gökyüzünü ve kültürünü yeniden tasarlayacaklar.     

İstanbul 2124 Game Jam, bir oyun geliştirme etkinliği olmanın ötesinde, dünya üzerindeki en önemli kültürel ve tarihi merkezlerden biri olarak kabul edilen bir şehrin geleceğini şekillendirme yolculuğuna ev sahipliği yapmayı hedefliyor! İstanbul’un yüzyıl sonraki halini farklı oyunlaştırma yaklaşımlarıyla The Sandbox metaverse’de yorumlayacak katılımcılar birbirinden zengin içeriklerle dünya şehri olan İstanbul için bugünden ilham alacaklar. 

Game Jam süresince katılımcılar, kendi deneyimlerini tasarlamak ve geliştirmek için The Sandbox'un sunduğu ücretsiz Game Maker ve VoxEdit araçlarını kullanarak hayal güçlerini konuşturacaklar.

 Toplam 30.000 SAND Ödül Havuzu:

 • 1. sıra: 6.500 SAND + 1x1 LAND
 • 2. sıra: 3.500 SAND + 1x1 LAND 
 • 3. sıra: 1.500 SAND + 1x1 LAND
 • 7 X Mansiyon Ödülü: Her biri 500 SAND
 • Deneyimlerin Yayınlanması Sonrası Ödül Havuzu: 15.000 SAND
 • Yaratıcılar, bireysel deneyimlerin kendi kendine yayımlama sürecinden sonra alacakları ortalama puanlara dayalı olarak ek SAND ödülü alabilecekler.

The Sandbox, StartGate ve YTU GamesUP işbirliği ile düzenlenen İstanbul 2124 Game Jam, sadece bir oyun geliştirme etkinliği değil, aynı zamanda Türkiye'nin genç yeteneklerini dünya sahnesine taşıyan bir platform olma özelliğini taşıyor.

Önemli tarihler:

 • 14 Mayıs: Başvurular için son tarih
 • 15 Mayıs: Kabul edilen başvuru sahiplerinin açıklanması
 • 20-21-22-23 Mayıs: Discord'da VoxEdit Atölyeleri ve Game Maker Atölyeleri 
 • 24 Mayıs: Açılış Töreni 
 • 24-26 Mayıs: Game Jam 
 • 26 Mayıs: Sunumlar ve Sonuçların Açıklanması 

The Sandbox hakkında

Animoca Brands'in bir yan kuruluşu olan The Sandbox, Warner Music Group, Ubisoft, The Rabbids, Cut the Rope, Gucci Vault, The Walking Dead, Invincible, Snoop Dogg, Adidas, Deadmau5, Steve Aoki, SM Entertainment, Şirinler, Care Bears ve Atari gibi büyük markalarla ortaklık kurarak son zamanlarda sanal emlak talebindeki artışı körükleyen merkeziyetsiz sanal dünyalardan biridir. Mobil cihazlarda 40 milyondan fazla küresel kurulumu olan mevcut The Sandbox IP'sini temel alan The Sandbox metaverse, oyunculara ve içerik oluşturuculara sürükleyici 3D dünyalar ve oyun deneyimleri yaratmak ve yarattıklarını güvenli bir şekilde depolamak, ticaret yapmak ve bunlardan para kazanmak için merkeziyetsiz ve sezgisel bir platform sunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.sandbox.game adresini ziyaret edin ve Twitter, Medium ve Discord'daki düzenli güncellemeleri takip edin.

  Hibya Haber Ajansı