TEDAŞ, Dicle EDAŞ ile Dijital Atölye Sistemi'nin kullanımına ilişkin iş birliği yaptı

TEDAŞ, Dicle EDAŞ ile Dijital Atölye Sistemi'nin kullanımına ilişkin iş birliği yaptı

Vakıf Katılım

Dicle EDAŞ, TEDAŞ Dijital Atölye Sistemini kullanımına yönelik iş birliği sözleşmesi imzalayan ikinci şirket oldu.

TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza törenine, TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami YAPICI, Genel Müdür Yardımcıları Zafer Turut, Bora Ülker ve Zübeyir Çalışan, Daire Başkanları Alparslan Karaboğa ve Abdulkadir Balık, Dicle EDAŞ Genel Müdürü Yaşar Arvas, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kırat, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Ahmet Seçkin Türk ile ELDER Koordinatörü Atacan Gülbay katıldı.

Yapıcı: “İlklere imza atmaya, sektöre yön vermeye devam edeceğiz”

İmza töreninde konuşan Yapıcı, elektrik dağıtım sektörünün kamu tarafı olarak, TEDAŞ Dijital Atölye Sistemimiz vasıtasıyla ikinci kez bir başka dağıtım şirketi ile bir araya gelmekten ve iş birliği içerisinde olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, "Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sektörün kamu tarafı olarak özel sektörle çeşitli projeler vasıtasıyla bir araya gelmekten, iş birliği içerisinde bulunmaktan, ürettiğimiz çözümlere sizleri de ortak etmekten sevinç duymaktayız. Yaptığımız çalışmaların  özel sektör tarafından benimsenmiş olması; kamu-özel iş birliğine, dayanışmasına ve birlikte hareket edilebilmesine iyi bir örnek teşkil etmektedir. Diğer taraftan ortaya koyduğumuz bu ürüne göstermiş olduğunuz ilginin bizleri yeni çözümler üretmek için motive ettiğini de sözlerime eklemek  isterim.    Kamu ve özel sektörün iş birliği ve birlikte hareket etmesine katkı sağlayacak olan bu projemizde emeği geçen herkesi kutluyor, bu iş birliğimizin artarak devam edeceğine inanıyorum. TEDAŞ olarak yapacağımız yeni projelerle ilklere imza atmaya ve sektöre yön vermeye devam edeceğiz inşallah." dedi.

TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi'ne ilişkin bilgiler de veren Yapıcı, "Projemiz, sektöre verdiğimiz eğitimlerin etkinliğinin arttırılması amacıyla;  şebekenin tamamının modellenmesine, Etkileşimli Bilgi Sistemi, Dijital Deney Sistemi, Problem Simülasyonu Sistemi, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik teknolojileri kullanılarak 400'den fazla modelin gerçek boyut ve özelliklerinin dijital ortama aktarılmasına ve bu dijital uygulamalar aracılığıyla eğitimlerin zaman ve mekandan bağımsız olarak verilmesine  dayanmaktadır. Çalışmamızın sektörün oyuncuları tarafından benimsenmesinden ve göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizlere şahsım ve Kurumum adına tekrar teşekkür ediyor, aynı duygu ve hassasiyet çerçevesinde benzer başka projelerde bir araya gelmek umuduyla bu iş birliğimizin hayırlı olmasını diliyor, sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum." ifadelerini kullandı.

Arvas: “TEDAŞ sektörde ilklere imza atıyor”

Sözleşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dicle EDAŞ Genel Müdürü Yaşar Arvas ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"TEDAŞ Genel Müdürlüğü bu proje ile sektöre öncülük ederek daha önce benzeri olmayan bir çalışma ortaya koydu. Dijital Atölye Sisteminin, Şirketimiz çalışanlarına büyük kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. Projenin hayata geçirilmesinde başta Sayın Genel Müdürümüz Ömer Sami Yapıcı olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyor, imzaladığımız bu Sözleşmenin Şirketinize ve elektrik dağıtım sektörüne hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

Tören, sözleşmenin TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı ve Dicle EDAŞ Genel Müdürü Yaşar Arvas tarafından imzalanmasının ardından, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Hibya Haber Ajansı